Octopus CB

Nejhorší potápěčské filmy

Viděl jsem skvělé filmy o potápěčích a o potápění. Viděl jsem i takové, kde něco skřípalo, ale v rámci filmové nadsázky se vše dalo "zkousnout". Ale viděl jsem i takové, které bych raději neviděl.

O filmech o potápění, které jsou výborné, si povíme jindy. Dnes bych chtěl vzpomenout na filmy, které bych raději nikdy neviděl. 

Mega Shark versus Giant Octopus

Tento film je první ze tří, které byly natočeny podle snad stejného scénáře. A normální člověk se všem třem raději vyhne. O čem je? To je vše řečeno v titulku. O boji mage žraloka a obří chobotnice. A při tom boji s sebou vezmou nějaká ta letadla (řralok si pro jedno dokonce vyskočí) a lodě. Ostatní je o ničem, všichni si lámou hlavu, jak je přechytračit a nějak jim to nejde. Nechybí ani lovestory. Tahákem pro mně byl Lorenco Lamaz (Odpadlík), ale jen jsem si tím zkazil dojem. V Odpadlíkovi s Bobym byl lepší :-)

Maga Shark versus Krokosaurus

Scénáš podobný, jen je tam teď krokodýl. Některé scény mi přišli jako reinkarnonavé nepoužité scény z předchozího. Dívat se na to nedalo.

 

Mega Shark versus Mecha Shark

Co říci? Vlastně to samé, jen teď je tam místo "živého" protivníka - mechanizovaného žraloka. Kdyby ty paryby aspoň nevypadali jako umělohmotný dětský hračky v umývadle!

 

Poseidon Rex

V tomto filmu se skutečně potápí. Ale měli si najmout nějakého skutečného potápěče. Snad všechny scény z podvody jsou ukázkou toho, jak se to nemá dělat - hluboé ponory ne jednu flašku bez deka, visící přístroje na všechny strany, o trimu raději nebudu mluvit. A děj? Při hledání něčeho (pokladu), vzbudí potvoru a pak již jen krev a jekot.

Sharknado

Asi jsem jej měl dát na první místo. Paryby jsou vysloveně gumové a nikdo se ani nesnažil, aby vypadali nějak lépe. A děj je kravina. 

 

47 metrů: mimo klec

Je vlastně dvojka od původního "47 metrů". Ale tomu se snad ani nechce věřit. Gumový žraloci, děj o ničem a ani chvíli nejsou nahoře bez.

 

 

PS: všimli jste, že všude musí být spoň jednou žralok?

 

Máte nějaký film, který by jste chtěli zařadit do této kategorie? Podělte se!