Octopus CB

Světové potápěčské rekordy

Vzhledem k tomu, ze většina povrchu země je voda a hloubky oceánů jsou větší než vrcholky země, je tady stále prostor pro další a další potápěčské rekordy. Aktualizováno.

Čtěte více…

Nejlepší potápěčské filmy

Miluji potápěčské filmy. A pokud jsou výborné, dobře natočené, zahrané a ještě mají něco navíc, ... A nebo jsou třeba jen zábavné. Neodolám. Vy taky? Zde jsou moje oblíbené.

Čtěte více…

Nejhorší potápěčské filmy

Viděl jsem skvělé filmy o potápěčích a o potápění. Viděl jsem i takové, kde něco skřípalo, ale v rámci filmové nadsázky se vše dalo "zkousnout". Ale viděl jsem i takové, které bych raději neviděl.

Čtěte více…

Požahání medúzou

Potápění nebo plavání v moři může přinést i nepříjemné překvapení v podobě požahání medúzami. Jak na první pomoc?

Čtěte více…

Podvodní fotografická etiketa (desatero)

Fotografové hodně často mluví o vybavení, kameře, blescích, světlech. Ale fotografování pod vodou není jen o vybavení, ale v podstatě o chování pod vodou.

Čtěte více…

Pro začínající fotografy - půlené snímky

Chcete li zaujmout neobvyklou kompozicí, musíte sáhnout po něčem, co neumí každý. A to může být třeba půlený nebo rozdělený snímek.

Čtěte více…

Pět typů pro začínající podvodní fotografy

Dříve nebo později začne většina potápěčů fotografovat nebo natáčet video pod vodou. Některým stačí jen pořídit vzpomínky. Jiné fotografování nadchne tak, že se stávají profesionály.

Čtěte více…

Mořská nemoc - prevence a zážitek

Je čas dovolených a mnoho potápěčů vyrazí za novými zážitky právě lodí. A pokud to bude trochu houpat, většina z nich se mořské nemoci nevyhne. Jak se na mořskou nemoc připravit a jak s ní bojovat?

Čtěte více…

Signalizace nad vodou

Upozornit na sebe nad vodou, většinou na poměrně velkou vzdálenost, přes hluk vln nebo motoru na lodi, to je veliký problém. Ale občas se to může hodit.

Čtěte více…

Překonání strachu z potápění

I ti, co se moc moc rádi potápí jednou začínali a čekali na svůj první ponor. Všichni byli pěkně napnutí, jiní se báli, a někteří byli dokonce vystrašení. A zvládnutí všech cviků? Sundat masku, žaket? Jak překonat úzkost a nedovolit ji nás ovládat.

Čtěte více…

Jak udržet svoji masku co nejdéle v provozu?

Většina vašeho zařízení (automatika, žaket, počítač) vyžaduje každoroční důkladnou kontrolu od profesionála. A co maska? Chrání vaše oči a umožňuje se dívat pod vodou. Co udělat proto, aby co nejdéle vydržela? Zde je 5 tipů.

Čtěte více…

Vyhoření z potápění

I ti nejoddanější potápěči jednou se jednou dostanou do situace, kdy mají pocit, že už mají potápění dost a že už to za tu energii nestojí. Jak se dostat zpět a udržet motivaci?

Čtěte více…