Proč zamrzne automatika? Může se to stát i mně? Jaké startovací podmínky jsou potřeba pro zamrznutí automatiky. Jak se s free flow vyrovnat? Aktualizováno.
Moderní regulátory jsou navrženy a vyrobeny tak, že se před pár desítkami let o tom nikomu ani nezdálo. Ale to neznamená, že jsou bezporuchové a snesou jakékoliv zacházení. I regulátor může selhat a "zamrznout".
Během potápění nejen rozvíjíte své schopnosti, ale také se dozvíte překvapivě mnoho sami o sobě, co jste schopni zvládnout, co jste ochotni podstoupit.
Výstupný proud je stejně zákeřný jako proud sestupný. Jak se zachovat, jste-li zachyceni výstupným proudem?
Být zachycen sestupným proudem je dost nepříjemné a někdy i nebezpečné. Co dělat, jak se z něj dostat?
Nepotápěč se většinou zeptá: "Kolik máš kyslíku v té své bombě?" My ale víme, že máme lahev. Bombu nosí teroristi. A nemáme tam kyslík (nebo jen velmi vzácně), ale nejčastěji vzduch. Jaké další plyny můžeme naplnit, za jakých podmínek a pro jaký účel?
Nákup automatiky je celkem stresující. Nejen proto, že jich je na trhu spousta, mají rozdílnou konstrukci a není to úplně nejlevnější položka výstroje.
Jakou váhu potápěč ponese se stejnou výbavou v moři nebo v jezeře? Jde to zjistit?
V závěru seriálu o uších se podáváme ne to, jestli, kdy a za jak dlouho je možné se potápět po utrpěném poškození ucha.
V prvním díle jsme popsali střední ucho, jeho konstrukci. Ve druhém díle jsme popsali techniky pro vyrovnání tlaku ve středouší. Ve třetím jak ucho reaguje na změny tlaku a jak tlak vyrovnat. Nyní je na čase si představit možné problémy.
V prvním díle jsme popsali střední ucho, jeho konstrukci. Ve druhém díle jsme popsali techniky pro vyrovnání tlaku ve středouší. Nyní je na čase si říci nějaké typy (11 typů).
Vyrovnání tlaku v uších je základní úkon při potápění. Musíte jej zvládnout, jinak se nepotopíte bez bolesti ani metr pod hladinu a při hlubších ponorech riskujete bolestivé barotrauma