Octopus CB

Proč zamrzají regulátory?

Proč zamrzne automatika? Může se to stát i mně? Jaké startovací podmínky jsou potřeba pro zamrznutí automatiky. Jak se s free flow vyrovnatP

Čtěte více…

Jak pomůže freediver kurz vašemu potápění s přístrojem

Dýchání je nejpřirozenější věcí, kterou děláme. Ale jakmile se dostaneme pod vodu, tak to děláme ŠPATNĚ!

Čtěte více…

Základní cvik - vylití masky

Asi první položka ve výcviku je vylití masky pod vodou. Mnoho potápěčů tento cvik nemá rádo z různých důvodů. Ale vězte, že to bude ten nejčastěji používaný cvik ve vaší podvodní kariéře.

Čtěte více…

Předponorový stres

Stres je přítomen vždy, ale někdy více. Větší míru stresu může vyvolat ponor v neznámém prostředí, ponor s novým nebo neznámým zařízením, ponor s neznámým buddym.

Čtěte více…

Pět typů pro začínající podvodní fotografy

Dříve nebo později začne většina potápěčů fotografovat nebo natáčet video pod vodou. Některým stačí jen pořídit vzpomínky. Jiné fotografování nadchne tak, že se stávají profesionály.

Čtěte více…

Jak hodnotit vitální zdraví

Pokud se setkáte s nehodou, bude jedním z vašich prvních úkolů zhodnotit vitální znaky pacienta. Od nich se potom odvíjí péče o pacienta a poskytnete lékařům cenné informace,

Čtěte více…

Debreefing a jeho význam

Ponor končí vylezením na loď, břeh? Nebo pověšením výstroje na sušák? Ani jedno. Ponor končí až potom, co jste si o něm popovídali. Pouze rozbor ponoru a jeho slabších míst vám umožní poučit se a stát se lepšími potápěči.

Čtěte více…

Snížení nutné zátěže

Zbavte se nepotřebného balastu, který nosíte a pohybujte se jako ryba.

Čtěte více…

5 špatných návyků

Každý má tendenci nějaké věci "ošulit". Zvlášť, pokud se již dlouho nic nestalo. A každý to děláme.

Čtěte více…

Jak se (po)starat o potápěčský nůž

Na co nůž? Pomůže v mnoha situacích. Například při řezání sítě nebo vlasce, do které jste se zapletli. Nebo jako útesový hák. A také s ním můžete klepat na lahev, aby jste na sebe upozornili buddyho.

Čtěte více…

Půjčení potápěčského vybavení

Při cestách do dalekých krajů a s ubývající hmotností zavazadel převážených leteckými společnostmi všichni zvažujeme možnost zapůjčit si vybavení na místě. Je to dobře? Co se může stát?

Čtěte více…

Jsou ženy lepší potápěči než muži?

Je pro muže takovéto normální "koupání" nudné? Je naopak pro ženy honba za hloubkou nezajímavá?

Čtěte více…