Octopus CB

Zamrznutá automatika

Moderní regulátory jsou navrženy a vyrobeny tak, že se před pár desítkami let o tom nikomu ani nezdálo. Ale to neznamená, že jsou bezporuchové a snesou jakékoliv zacházení. I regulátor může selhat a "zamrznout".

Čtěte více…

Signalizace nad vodou

Upozornit na sebe nad vodou, většinou na poměrně velkou vzdálenost, přes hluk vln nebo motoru na lodi, to je veliký problém. Ale občas se to může hodit.

Čtěte více…

Svolávací akce na produkty SUUNTO

Suunto ohlašuje svolání produktů SUUNTO WIRELESS TANK PRESSURE TRANSMITER a SUUNTO TANK POD

Čtěte více…

Fyzická příprava na ponor

Každý investuje mnoho času a peněz do své výbavy, do prohloubení vědomostí. Těsně před ponorem pak se kontrolují masky, popruhy, ploutve, počítače... Ale co vaše tělo? Je na ponor připraveno?

Čtěte více…

Přírodní navigace - doplnění

I známá místa místa nabízejí možnost zlepšit své schopnosti. Zvlášť, když je viditelnost hluboko pod obvyklou hodnotou.

Čtěte více…

Poškozená láhev

Když mají problémy potápěčské flašky, má to vždy katastrofické důsledky. Přesto jsou nejvíce přehlíženou součástí výstroje.

Čtěte více…

Nákup výbavy pro potomky

Děti, jak známo, hodně rychle rostou. A potápěčská výbava není zadarmo. Jak koupit dobrou potápěčskou výstroj a neudělat díru do rodinného rozpočtu?

Čtěte více…

Hygiena ucha

Napsalo se mnoho o problémech s ušima, o barotraumatu, o zánětech. Ale nikde jsem neřekl, jak o naše uši pečovat.

Čtěte více…

Nákup výbavy - chyby nováčků

Jste potápěč a rychle potřebujete svoji výbavu. A všude okolo vás je plno eshopů s lákavou a zaručeně nejlepší nabídkou. Co si koupit, co počká?

Čtěte více…

Jaké je největší potápěčské nebezpečí?

Většina začínajících potápěčů se ptá, s jakým nebezpečím se mohou pod vodou potkat. Většina těchto otázek je cílena na žraloky, popřípadě další predátory. Málokdo si ale uvědomí, že nejnebezpečnější je člověk.

Čtěte více…

Užitečné a zajímavé odkazy

Zajímavé linky, informace, aktivity. Aktualizováno 18.5. 2017

Čtěte více…

Plyny v potápění

Nepotápěč se většinou zeptá: "Kolik máš kyslíku v té své bombě?" My ale víme, že máme lahev. Bombu nosí teroristi. A nemáte tam kyslík (nebo jen velmi vzácně), ale nejčastěji vzduch. Jaké další plyny můžeme naplnit, za jakých podmínek a pro jaký účel?

Čtěte více…