Octopus CB

8 tipů pro úspěšné zvládnutí kuru OWD

Poslouchejte instruktora, když vám něco říká. Sledujte jej, když vám něco ukazuje. A nebojte se zeptat, když něčemu nerozumíte.

Pokud jste dostali pod stromeček kurz OWD, přečtěte si těchto 8 tipů, které vám pomůžou kurz zdárně dokončit.

  1. Poslouchejte a sledujte instruktora. Instruktoři si tam většinou nehoní triko ani netrénují pro sebe. Vše, co vám říkají nebo ukazují už dávno zvládli (tedy - měli by). Takže to dělají pro vás. A vy je za to platíte. Proto si odneste za své peníze co nejvíc.
  2. Vše, co vám na kurzu OWD řeknou, má svůj smysl. I když možná zrovna teď nechápete jaký. Vše má smysl. I ten blbej šnorchl, který vás jen otravuje, i ta gunička na octopusu, na kterou vždy zapomenete. Instruktor by vám měl ten smysl vysvětlit. Pokud ne, ptejte se!
  3. Potápění je relax. Ha, to se snadno řekne. první ponory jsou spíše boj a každý měl během prvních ponorů problémy. Někdy větší, někdy menší. Ale to přejde.
  4. Pokud vám něco nejde, nelamte to přes koleno. Požádejte instruktora, aby s vámi cvik nebo teorii ještě prošel. Nebojte se, neodmítne.
  5. Nestyďte se, pokud student vedle je šikovnější nebo látku pochopil rychleji. Není to závod. Je jedno, jak rychle zvládnete napsat test. Hlavní je, aby byl dobře. Je jedno, že masku budete trénovat 20x, 30x. Ale důležité je, že to zvládnete bez zaváhání.
  6. Nebojte a nestyďte se ptát i na zdánlivé nesmysly.
  7. Nepleťte se kurz s skutečným potápěním Kurz je dril. Na normálních ponorech nebudte sundavat masku, nebudete odkládat zátěž ani stoupat k lodi na sdílené automatice. Kurz vás to má naučit. protože se může stát (nepřeji to nikomu), že přijde "ten ponor" a vy naučené dovednosti budete potřebovat.
  8. Bavte se potápěním!