Octopus CB

Jak se nezbláznit na přeplněné safari lodi

Pojedem se potápět někam daleko, kdo se jen málo lidí potápělo. Na nějaké safari. Ale už v přístavu zjistíte, že ten samý nápad mělo další 30-40 lidí.

Podmínky pro potápění jsou geniální, modrá, teplá, čistá voda, teplo, mírný větřík. Má to jen jeden háček. Dalších 40 lidí na lodi, neznáte nikoho z nich. A jak je tak pozorujete, jak pobíhají po lodi, trousí své vybavení, překážejí sí navzájem, je vám jasné, že si minulý měsíc vylévali masku v bazénu.

Prostě, cesty za potápěním jsou již většinou masové. Takže jak těch 14 dní přežít, nezbláznit se z toho a uhlídat si pohromadě a bez poškození své vybavení?

Ukliďte si své hnízdo

To je to základní. Vše na jednom místě, A buďte policajt ve svém rajonu. nedávejte si své věci nikam mimo a také nenechávejte nikoho, aby si k vím odkládal své věci. Ploutve by měly být zastrčeny za lahvemi, maska v kapse žaketu, žaket buď navlečený na lahvi nebo v bedně pod místem. Vše přitažené k sobě gumicukem. Zátěž a opasek pod místem a skované, aby o ně nikdo nezakopl. Měli by jste být schopni si sednout na své místo a nastrojit se a jít rovnou do vody. 

Na různých safari lodích jsou zvyklosti různé. Někde mají centrální bednu na zátěž, někde mají lahve umístěné jinde, než obléká. Ale vždy je základ mít své věci na jednom místě.

Když si potápěč roznese své věci po celé lodi, minimálně riskuje dohady s jiným potápěčem o vlastnictví té konkrétní věci. V horším ztrátu nebo zničení. Vždyť, buďme upřímní, na cizí věci se moc velký pozor nedává, odsunou se stranou....

Buďte odlišní

Když jste zdárně zvládli nastrojení a vstup do vody, nastává druhé úskalí. A to najít svého budyho nebo skupinu. V hloubce je 30 potápěčů a ... všichni mají černý neoprén s něčím modrým a černé ploutve. Jak poznám toho svého? Vždy si ještě na lodi prohlídněte svého budyho a svého dimemastera. Barva ploutví, barva haubny, jakékoliv odlišnosti jsou vítány. Pokud to jinak nejde, dejte si třeba barevnou mašli na nohu, ma haubnu nalepte uši, prostě cokoliv, aby jste se poznali.

Mačkanice na výstupovém laně

A když jste se našli, nastává druhý problém. Jak všech 30 potápek namačkat v pěti metrech na jedno místo na výstupovém nebo kotevním laně. A to hlavně pokud je proud nebo pokud vaši kolegové z lodě mají problém s vyvážením a lana se drží jako klíště.

Možné řešení je metrová šňůra s karabinami na koncích - jon line. První se cvakne na linku a na svůj BCD, druhý se cvakne ke svému budymu na jeho D kroužek na BCD a na svůj BCD. Máte mezi sebou kontrolu, ale přesto dost místa. A pokud oba zvládáte vyvážení na jedničku (aspoň na dvojku), jste úplně v pohodě a izolovaní od toho kopajícího klubka na laně.

Tak vám přeji spoustu krásných zážitků na safari lodích a bez nervů.