Octopus CB

Sedm důvodů, proč se začít potápět

Je jaro. ideální čas začít s potápěním. Celá sezóna je před námi. Zde mám pro vás sedm důvodů, proč to zkusit.

1. Úplné ponoření do vodního živlu

Přístrojové potápění, narozdíl od nádechového potápění nebo šnorchlování, vám umožní vydržet pod vodou delší čas. Nemusíte se vracet na povrch pro další nádech. Můžete se více koncentrovat na děj okolo sebe a užívat si bez omezení (skoro bez omezení).

2. Meditace

Pod vodou je ticho. Není tam ticho úplné, ale ticho ve smyslu opuštění každodenních zvuků. Slyšíte vlny na pobřeží, kamínky přesouvající se po náporem vln, chroupání čtvrzubců při okusování korálů, déšť na hladině. A můžete si toho užívat, uvolnit se.

3. Plavání (nejen) s rybami

Po dokonalém splynutí s vodním světem vás i ryby přijmou za své a můžete se volně vnášet v jejich prostředí, toulat se s nimi po ůtesu. Není nic lepšího.

4. Poznání 

Budete potkávat mořské tvory v jejich přirozeném prostředí. Je to něco jiného než pohled do akvária někde v ZOO. Uvidíte jim v podstatě až do kuchyně. 

5. Pochopení

Pochopíte důležitost oceánů a vodního světa pro život. Vždyť spousta z potápěčů se stala aktivními ochránci životního prostředí a zvláště oceánů.

6. Stav beztíže

Nikde jinde si neužijete stav podobný stavu beztíže než v oceánu. Ani v bazénu to není dokonalé, protože sice navodíte pocit vznášení. Ale pohled na okolní modř současně se stavem beztíže je ten pravý všeodplavující pocit.

7. Snadno se začíná

Začátky nejdou těžké, Kurzy jsou cenově dostupné, výbava lza zapůjčit a postupně zkompletovat. Určitě vás to nezruinuje. A počáteční dovednosti? Plavat umí asi každý.