Octopus CB

Rakouská jezera 2009 I

Výlet za sladkou vodou do rakouských jezer. Pravděpodobně bude naším cílem Attersee. Výběr konkrétní lokality hlasováním. Pojeďte s námi a vyberte si lokalitu podle svého gusta!

8.5. 2009 se chystáme opět namočit naši druhou kůži. Naším cílem by mělo být jezero Attersee. Konkrétní lokalitu jsme ještě nevybrali. Pokud chcete jet s námi, můžete si zahlasovat a vybrat lokalitu (nebo lokality), na které se pojede!!

Lokality na výběr

Lokality, které jsme předběžně vybrali, se dají absolvovat v jeden den. U Attersee je možnost si dofoukat flašky na místě (5).

 1. Attersee - Kohlbauernaufsatz - 27.2 km západ. Mapa
  Popis: Tato lokalita se nachází na 27,2 kilometru na západní straně jezera mezi Unterachem a Nusdorfem. Přístup do vody je velice snadný (lokalita je též i koupalištěm). K usnadnění přípravy na ponor jsou lavičky a stoly. Ponor je dobré začít po pravé straně - zhruba ve směru potoka je v od 18 do 32 m stěna. U ní lze dole najít malou lodku s dřevěnou budkou, kde je zabudován telefon. Na zadní straně této budky je lano, které vede k malému vraku pramice ve stejné hloubce. 
 2. Attersee - Wandl - 23.2 km Mapa
  Popis: Lokalita na 23,2 km. Parkoviště pro několik vozů, vstup do vody u turistické informační tabule.  Mírně klesajici dno. Přímo naproti vstupu v hloubce 8 m výcvikové plato, vpravo od něj skály, části stromů a velké balvany. Vlevo od plata v hloubce 12 m torzo vraku auta. 30 m od něj v hloubce 21 m vrak menší plachetnice. 
 3. Attersee - Weissenbacheinlauf - 19.6 km Mapa
  Popis: Přímo proti ostrůvku oblázků v ústí, lehce vpravo když máte přítok potoka za zády, leží tři výcviká plata - dvě v 10 m a jedno v 20m. Jsou propojena šňůrou. Na druhou stranu, směrem doleva, leží naplavené kmeny a různé smetí. Občas zde lze zahlédnout ryby. Pod 20m nemá smysl lézt.
 4. Attersee - Schlierwand - 14.8 km. Mapa
  Popis: Stěna od cca 10 do 40 m.
 5. Attersee - Seefeld - Föttinger camp Mapa
  Popis: Přímo v Seefeld je camp. Zde je potápěčská základna s automatickou plnírnou lahví. 1 min. foukání za 1 EUR. Vjezd do campu na den 6 EUR. Slušný vlezy do vody, sociálky a zázemí. Pod vodou několik plat v různých hloubkách, mezi nimi pečlivě vyšnůrováno. Nejhlubší je ve 40. V 50 m kovovej kříž snad z nějakýho hrobu. Terén padá dost strmě. 
 6. Attersee - Dixi - 10.6 km Mapa
  Popis: Parkoviště se zděným domečkem WC na 10,6 km pobřežní silnice. Pod domečkem je v hloubce 6 metrů velké výcvikové plato, dáte-li se od plata dolů do 13 metrů a pak doprava, narazíte na dva vraky plachetnic - jsou již dosti rozpadlé. Žije tam velký mník. Budete-li pokračovat dále doprava, v hloubce 8 metrů najdete plechovou vanu, upoutanou řetězy jako keson. V září 2004 byla vypuštěna a ležela na dně. 
   

Pokud tedy chcete, zadejte do komentářů nebo pošlete majlem na exlik( zavináč ) seznam.cz. Lokality, které dostanou najvíce hlasů mají šanci na návštěvu!