Octopus CB

Jak moc je těžké naučit se potápět?

Učit se potápět je krásné, snadné, vzrušující. A taky hrozné, strašidelné a stresující. A to vše zároveň!

Když se začnete učit potápět, děláte postupné krůčky. A každý další kreůček vás připraví na ten následující. Takže to není nic těžkého. 

Bořená hora, štika, VaDoSamozřejmě záleží na každém z nás,. k našemu přístupu k vodě, k plavání, k učení se něčemu novému. A v neposlední řadě také na přístupu intruktora k vám nebo vaší skupině.

Teorie

Jako třeba řidičák mu í potápění svoji teoretickou část. K té ve většině škol jsou tištěné materiály většinou i ve vašem jazyce a výuková videa. A k tomu je samozřejmý výklad instruktora. Dozvíte se vše potřebné o bezpečnosti, o tom proč vlastně ve vodě plaveme a jak je to udělané, že se dá pod vodou z toho nesmyslu na zádech dýchat. Hned na počátku se také dozvíte hodně o vyrovnání tlaku v uších a jak to udělat, aby se vám uši a oči nevmáčkly do lebky při sestupu a nevybouchly při výstupu.

Praxe

Každý potápěč zjistil, že nejtěžší je poprvé se ponořit. Bojí se (tady máte ten strach) a zároveň se na to těší (a tedy máte to vzrušení).

A jakmile jste pod vodou, začne ta veselejší část výuky, kde projdete vešekeré praktické dovednosti. A pak už se to střídá - teorie - a šup vyzkoušet v praxi a než se nadějete, sedíte nad závěrečným testem.

Takže, potápěči, bylo to těžké?