Po kurzu OWD si každý ještě své ponory zapisuje. Většinou jen proto, že je potřeba mít určitý počet zaznamenaných ponorů pro kurz AOWD. A pak 90% potápěčů své zápisky ukončí. Je to škoda. Řekneme si proč.
Už se to každému stalo. Jdete na ponor plni očekávání a vzrušení. Z ponoru se vracíte nepružení, naštvaní (na podmínky, budyho...). Nebo se ponor nepovedl vůbec a vy jste hladinu viděli jen zvrchu.
Jak poznat a identifikovat v okolí dalšího potápěče? Jak poznat rostoucí závislost na potápění? Jste ještě normální? Zde je 16 signálů, podle kterých dokážete poznat, že osoba je potápěč.
Není to fajn pocit opírat se o zábradůí a v pravidelných intervalech krmit rybičky. Nejen že z dovolené nic nemáte, ale i ponory, ne které se celý rok těšíte, jsou v háji.
Jaká je vaše šance, že budete napadeni nebo dokonce usmrceni žralokem? Má cenu se bát?
V hloubce vás dostane do své vlády dusík. Pokud máte pocit, že jste pomalý a hloupý nebo naopak moc chytrý, určitě vás drží ve spárech dusík.
Suchá rukavice v kombinaci se suchým oblekem je asi nejlepší způsob jak si udržet ruce v teple. Ale většina suchých rukavic je jen slupka oddělující vás od vody. Tak se objevuje spousta DoDo řešení, které ale nemusí 100% fungovat. A mokrá rukavice?
Pokud nevstupujeme do vody po volně se svažující pláži, ale z mola nebo kývající se lodi, měli bychom o tom něco vědět. Jaké jsou techniky, jejich klady a zápory
Když už jsme u vody (a jedno, jestli lom nebo moře nebo rakouské jezero), může být opravdu těžké odolat a nesestoupit pod vodu. Ale nezapomeňte: bezpečnost na prvním místě!
Každý dělá chyby. A proto je zde deset věcí, které by jste neměli dělat na svých prvních ponorech. Minimalizujete tím riziko chyby (své nebo budyho).
V některém z předchozích článků jsme diskutovali o tom, jestli je nutné umět tabulky, když snad každý má svůj počítač. Ale co když selže?
Pokud se začínáte potápět, máte novou výstroj, je vám myšlenka na nějakou poruchu na hony vzdálena.