Uvádí se, že za asi 20% nehod ve finále může panika. Jak poznat panikařícího potápěče? Jak sním komunikovat? Jak mu pomoci?
Je jaro. ideální čas začít s potápěním. Celá sezóna je před námi. Zde mám pro vás sedm důvodů, proč to zkusit.
Je možné cvičením zvýšit riziko dekompresní nemoci? Proč? Zatím se všude píše, že fyzicky zdatný potápěč má riziko DCI nižší?
Možná se vám již stalo: při výstupu pocítíte bolest v uchu. Nejde již jít nahoru. jedině dolů. Uvědomte si, že jen velmi dobrá kontrola vztlaku vás může zachránit od nepříjemného zranění.
Asi všichni jsme si vědomu rizik potápění. Většina z nás by se s nimi uměla vyrovnat. Jsou ale dny, kdy je všechno na levačku a může se stát i to nepravděpodobné. Podívejme se na ty základní situace...
Skoro každý potápěč zažil během potápění sucho v ústech. Někomu to nevadí, někomu ano. Jak se vyhnout tomuhle nepříjemnému pocitu?
Nákup vybavení - to je otázka, kterou si jednou položí každý potápěč. A pokud odpověď zní ano, následuje otázka další - v jakém rozsahu a pro jaké použití. Zde je 5 otázek, na které musíte najít odpovědi.
Sidemount systém se vyvinul z jeskynního potápění azpočátku byl vnímám jako technické potápění. Ale čím dál více rekreačních potápěčů objevuje jeho kouzlo.
Že potápění s sebou nese určitá rizika, to víme všichni. Někdo si je uvědomuje více, někdo méně. Riziko se dá snížit dodržováním pravidel. Aspoň ty nejdůležitější zde probereme.
Dýchací kapacita potápěče může být celkem radikálně snížena působením stresu, využitím technických prostředků a vlivem okolí. A to silně zatěžuje srdeční sval. Jak si tedy udržet srdce zdravé?
Máte rádi čokoládu? Tak to vás potěší tento článek. protože podle všeho čokoláda (kakao) podporuje kardiovaskulární zdraví a snižuje riziko DCS.