Potápění je skvělé. Ale stejně jako mnoho dalších činností, je vykoupeno drobnými deformacemi.
Dýchání je nejpřirozenější věcí, kterou děláme. Ale jakmile se dostaneme pod vodu, tak to děláme ŠPATNĚ!
Asi první položka ve výcviku je vylití masky pod vodou. Mnoho potápěčů tento cvik nemá rádo z různých důvodů. Ale vězte, že to bude ten nejčastěji používaný cvik ve vaší podvodní kariéře.
Stres je přítomen vždy, ale někdy více. Větší míru stresu může vyvolat ponor v neznámém prostředí, ponor s novým nebo neznámým zařízením, ponor s neznámým buddym.
Dříve nebo později začne většina potápěčů fotografovat nebo natáčet video pod vodou. Některým stačí jen pořídit vzpomínky. Jiné fotografování nadchne tak, že se stávají profesionály.
Pokud se setkáte s nehodou, bude jedním z vašich prvních úkolů zhodnotit vitální znaky pacienta. Od nich se potom odvíjí péče o pacienta a poskytnete lékařům cenné informace,
Ponor končí vylezením na loď, břeh? Nebo pověšením výstroje na sušák? Ani jedno. Ponor končí až potom, co jste si o něm popovídali. Pouze rozbor ponoru a jeho slabších míst vám umožní poučit se a stát se lepšími potápěči.
Zbavte se nepotřebného balastu, který nosíte a pohybujte se jako ryba.
Každý má tendenci nějaké věci "ošulit". Zvlášť, pokud se již dlouho nic nestalo. A každý to děláme.
Na co nůž? Pomůže v mnoha situacích. Například při řezání sítě nebo vlasce, do které jste se zapletli. Nebo jako útesový hák. A také s ním můžete klepat na lahev, aby jste na sebe upozornili buddyho.
Při cestách do dalekých krajů a s ubývající hmotností zavazadel převážených leteckými společnostmi všichni zvažujeme možnost zapůjčit si vybavení na místě. Je to dobře? Co se může stát?
Je pro muže takovéto normální "koupání" nudné? Je naopak pro ženy honba za hloubkou nezajímavá?