Upozornit na sebe nad vodou, většinou na poměrně velkou vzdálenost, přes hluk vln nebo motoru na lodi, to je veliký problém. Ale občas se to může hodit.
Každý investuje mnoho času a peněz do své výbavy, do prohloubení vědomostí. Těsně před ponorem pak se kontrolují masky, popruhy, ploutve, počítače... Ale co vaše tělo? Je na ponor připraveno?
I známá místa místa nabízejí možnost zlepšit své schopnosti. Zvlášť, když je viditelnost hluboko pod obvyklou hodnotou.
Když mají problémy potápěčské flašky, má to vždy katastrofické důsledky. Přesto jsou nejvíce přehlíženou součástí výstroje.
Děti, jak známo, hodně rychle rostou. A potápěčská výbava není zadarmo. Jak koupit dobrou potápěčskou výstroj a neudělat díru do rodinného rozpočtu?
Napsalo se mnoho o problémech s ušima, o barotraumatu, o zánětech. Ale nikde jsem neřekl, jak o naše uši pečovat.
Jste potápěč a rychle potřebujete svoji výbavu. A všude okolo vás je plno eshopů s lákavou a zaručeně nejlepší nabídkou. Co si koupit, co počká?
Většina začínajících potápěčů se ptá, s jakým nebezpečím se mohou pod vodou potkat. Většina těchto otázek je cílena na žraloky, popřípadě další predátory. Málokdo si ale uvědomí, že nejnebezpečnější je člověk.
Počítačů je stále moc více typů, od spousty výrobců. Jaký je tedy pro vás?
Těžko se rozhodnout, co si koupit dříve a co později. Zde je můj pohled na věc. Můžete o tom diskutovat, můžete s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat.
I ti, co se moc moc rádi potápí jednou začínali a čekali na svůj první ponor. Všichni byli pěkně napnutí, jiní se báli, a někteří byli dokonce vystrašení. A zvládnutí všech cviků? Sundat masku, žaket? Jak překonat úzkost a nedovolit ji nás ovládat.
O konfiguraci hadic a jejich délkách se vedou často urputné spory mezi příznivci jednotlivých škol. Ale na krvavou řež to není. Pojďme si vysvětlit, kdy a jaké konfigurace jsou vhodné a proč.