Některým potápěčům, zdá se, nikdy nedojde vzduch. A některým dojde za 30 minut ať jsou v jakékoliv hloubce. Jak to dělají?
Co vám vždy vtloukali do hlavy? Vždy se potápějte s buddym! Za každých okolností. Ale kde se vzal buddy systém, proč tady je a jaké jsou jeho výhody a nevýhody?
ve spolupráci s Filmovým klubem CANOPUS bych Vás rád tímto pozval na promítání o projektu HYDRA VIII.(-520m) a X. (-701m) od firmy COMEX
Skoro každý ponor končí bezpečnostní zastávkou. Ale malá hloubka, ve které se provádí, je výzvou pro správné vyvážení a udržení správné hloubky. Přinášíme vám 7 tipů pro pro snadné provedení safetystopu.
7 tipů na bezpečnou potápěčskou dovolenou, které vám většinou v kurzu potápění neřeknou.
Děti i rodiče budou vždy ponor vnímat velmi rozdílně. A musíte to být vy, kdo se přizpůsobí a kdo bude dobrým průvodcem a rádcem v modrém světě ticha. A kdo zajistí budování jejich správných návyků a potápění nezprotiví různým mentorováním.
proudové potápění je definováno jako ponor, kdy je potápěč dopraven z bodu A do bodu B silou vody. Proudové potápění někdy připomíná let nad krajinou. Pro jeho bezpečné zvládnutí platí také pravidla.
Jaká je správná váha? Pro určení správné váhy je několik cvičení, ale s jakou váhou vůbec začít něco procvičovat a zkoušet?
Seznam lehce nadnesených fakt. Ale na každém šprochu je pravdy trochu. Tak i tento seznam, ačkoliv vypadá střeleně, má něco do sebe a je založen na pravdivých základech.
Pokud jste ještě nikdy nezažili vodní svět v noci, doporučuji si to vyzkoušet. Je to úplně něco jiného, než ve dne. Více napětí, více klidu, více ticha, všeho více!
Klasická situace. Snažíte se dostat do neoprénu, který je po zimě nějaký menší. Zpocení, pot vám teče do očí. Začínáte si myslet, že šachy jsou docela fajn sport. Okolí se už otevřeně tlemí vaším tanečním kreacím. Ale nakonec zvítězíte. Jste v tom!
Děti se podle některých škol mohou potápět již od 10 let. Je to dost nebo málo? Mají na to, aby pochopily rizika spojené s pobytem pod vodou?