Jak se vyhnout chybám? To je lehká a krátká otázka. Odpověď ale není jednoznačná a už vůbec ne krátká. Dala by se shrnout do následujících bodů:
Jsou miliony aplikací. Které jsou pro potápěče? Jsou dobré? Dají se použít i na mobilu? V tomto článku se podíváme na některé z nich. Doplněno.
Noční potápění má své kouzlo. Již na břehu je tma, ticho. Všichni jsou nezvykle napružení. Voda je černá, těžká. A pak tmu prořízne světlo baterky a někdo udělá ten první krok do tmy. A potom již jen ticho, černota okolo přerušená kuželem od buddyho....
Učili jsme se, že buddy tým jsou vždy dva potápěči. A co když jste lichý? A když jste sám? Co když je vás skupina třeba o 5 lidech? Je buddy tým více než 2? Jak to zařídit, aby i tak jste si ponor bezpečně užili.
O účincích dusíku na lidský organizmus slyšel a četl asi každý. Ale kdo z nás dokáže říci, jaký vliv má dusík právě na něj? Jak poznám, že jsem pod vlivem dusíku?
Světlo je pro potápění velmi důležité. Nejen na nočních ponorech. O tom mohou zastánci potápění v českých vodách říci mnohé. Občas je i ve dne jako na nočním ponoru. Jaké světlo si vybrat?
Jak dlouho vydržím pod vodou se svojí zásobou vzduchu? Jaké faktory to ovlivňují? Co mohu pro delší výdrž udělat já? Na tyto a další otázky najdete odpovědi v článku.
Blíží se čas dovolených. Mnoho z nás podvodních fanatiků se bude přesouvat na nějakou vzdálenou lokalitu. A mnozí autem a letadlem. Auto limituje velikostí bagáže, letadlo navíc váhou zavazadel. Jak si zabalit výstroj, na nic nezapomenout a vejít se?
Uvádí se, že za asi 20% nehod ve finále může panika. Jak poznat panikařícího potápěče? Jak sním komunikovat? Jak mu pomoci?
Je jaro. ideální čas začít s potápěním. Celá sezóna je před námi. Zde mám pro vás sedm důvodů, proč to zkusit.