Zajímavé linky, informace, aktivity. Aktualizováno 18.5. 2017
Počítačů je stále moc více typů, od spousty výrobců. Jaký je tedy pro vás?
Těžko se rozhodnout, co si koupit dříve a co později. Zde je můj pohled na věc. Můžete o tom diskutovat, můžete s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat.
I ti, co se moc moc rádi potápí jednou začínali a čekali na svůj první ponor. Všichni byli pěkně napnutí, jiní se báli, a někteří byli dokonce vystrašení. A zvládnutí všech cviků? Sundat masku, žaket? Jak překonat úzkost a nedovolit ji nás ovládat.
O konfiguraci hadic a jejich délkách se vedou často urputné spory mezi příznivci jednotlivých škol. Ale na krvavou řež to není. Pojďme si vysvětlit, kdy a jaké konfigurace jsou vhodné a proč.
Všichni časem usneme na vavřínech a začneme považovat potápění za rutinu. To je jedna všezastřešující chyba. A podíváme se podrobněji na její důsledky.
Poslouchejte instruktora, když vám něco říká. Sledujte jej, když vám něco ukazuje. A nebojte se zeptat, když něčemu nerozumíte.
Proudy jsou různé - vodorovné, svislé, rotační. A některé z nich mohou být i pěkně nebezpečné.
Otázka zní: Je možné dostat po jednom ponoru, který byl v mezích rekreačního potápění, DCS?
Naše tělesné funkce nás pronásledují i pod vodou. Ať se nám to líbí nebo ne. A zvracení je jedna z těch nepříjemných. Jak to provést?
Většina vašeho zařízení (automatika, žaket, počítač) vyžaduje každoroční důkladnou kontrolu od profesionála. A co maska? Chrání vaše oči a umožňuje se dívat pod vodou. Co udělat proto, aby co nejdéle vydržela? Zde je 5 tipů.
I ti nejoddanější potápěči jednou se jednou dostanou do situace, kdy mají pocit, že už mají potápění dost a že už to za tu energii nestojí. Jak se dostat zpět a udržet motivaci?